Товариство організаційУчасників АТО Одещини

Увійдіть за допомогою:

Україна солідарна з Грузією. Ми пам’ятаємо…

10 Кві 2019

До Дня національної єдності, громадянської злагоди і пам’яті загиблих за Грузію 9 квітня у Консульстві Грузії в Одесі відбувся патріотичний захід «Ми пам’ятаємо 9 квітня!».

На захід були також запрошені ветерани АТО /ООС: Сергій Гуцалюк та Олександр Голопотелюк. Разом із грузинською діаспорою, представниками Консульства Грузії в Одесі, представниками влади та громадського суспільства України, згадували страшні події, через які пройшла Грузія на своєму шляху до незалежності.

9 квітня 1989 року стало «моментом неповернення» Грузії до кривавого кремлівського режиму. Саме 9 квітня грузини в черговий раз довели собі і всьому світу, що незламний дух і волю не можуть знищити ні танки, ні гумові палиці, ні сльозогінний газ, ні піхотні лопатки і вогнепальна зброя, якими радянська влада намагалась знищити нові паростки грузинської незалежності.


Грузинський культурно-освітній центр «Іверія» разом з грузинською діаспорою та з українцями, яким небайдужа доля братського народу, вшанував пам’ять про людей, які віддали своє життя за незалежну Грузію. Під час заходу голова молодіжної ради грузинської діаспори Анна Джиджавадзе розповіла про події, які пережила Грузія напередодні 9 квітня.

Також до заходу онлайн долучився генеральний директор національної парламентської бібліотеки ім.І.Чавчавадзе Георгій Кекелідзе. Про українсько-грузинську боротьбу за незалежність наших країн розповіли: заступник начальника управління культури, національностей, релігій та охорони культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації Ярослава Різникова, доцент кафедри історії України ОНУ ім.І.Мечникова, кандидат історичних наук Олександр Музичко, керівник комітету з культури міжнаціональних і міжконфесійних відносин при Одеській ОДА Лариса Козловська, а також голова Одеського відділення «Народного руху України», захисник України Сергій Гуцалюк.


Після заходу ветеранам АТО випала можливість  поспілкуватись з консулом Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі.

Пов'язвні пости

Залишити коментар

Корисна інформація
Сайти організацій
книга пам’яті
memorial